Billings Invitational
September 22

Boys Team scores: Billings West 54, Billings Senior 85, Sheridan, Wyo., 120, Hardin 139, Billings Skyview 154, Lander, Wyo., 154, Great Falls CMR 209, Laurel 228, Great Falls 283, Livingston 336, Red Lodge 355, Miles City 393, Colstrip 435.

Boys Individual -- Michael Rotellini, Sheridan, 15:30; Fred Petsch, West, 15:52; Tyler Mogan, Laurel, 15:59; Dylan Johnson, Senior, 16:04; Patrick Rayl, CMR, 16:06; Michael, Sky, 16:09; Beau Mulvaney, West, 16:13; Kyle Dietsche, Sheridan, 16:15; Egeland, Senior, 16:17; Mark Hoyland, West 16:18.
Charles Vance, Liv, 16:19; Kade Simonson, Lander, 16:20; Dylan Walker, West, 16:24; Jack Murphy, GF, 16:29; Jalen Two Leggins, Hardin, 16:32; Ware, Hardin, 16:37; Zander Andreason, Powell, 16:38; Zach Milburn, Senior, 16:44; Darren Hecker, BT, 16:44; Micah Whiting, Lander, 16:47.
Shay Lavallie, CMR, 16:48; Isaac Petsch, West, 16:52; Eric Hansen, Sky, 16:53; Jacob Kvilhaug, West, 16:54; Alex Klatt, Senior, 16:58; Drew Gramlich, Lander, 17:02; M.J. Shield, Hardin, 17:04; Carter Gall, Senior, 17:05; Bruso, Sheridan, 17:07.
Matt Abraham, Powell, 17:12; Isaac Rider, GF, 17:13; Beau Green, Lander, 17:14; Delvin Walks, Hardin, 17:15; Dan O'Loughlin, Skyview, 17:18; Micah Sweeney, Sheridan, 17:21; Layne Schafer, Sidney, 17:22; Kirtley, Hol, 17:23; Levi Fox, BC, 17:25; Austin Vanderlinder, BC, 17:25.
Javier Adarragh-Gomez, Senior, 17:26; Robbie English, Skyview, 17:28; Vaughan, GF, 17:29; Collin Ward, Laurel, 17:30; Chris Romajenko, Sheridan, 17:31; Sage Real Bird, Hardin, 17:31; Paul Manders, Laurel, 17:35; Noah Pratt, Skyview, 17:36; Quincy Elliott, CMR, 17:37; Trey Dust, LG, 17:41.
Tristan Real Bird, Hardin, 17:42; Will Haman, RL, 17:42; Lemonie, RL, 17:43; Jacob Jorgenson, Skyview, 17:44; Clarence Little Wolf, Hardin, 17:45; Jennings, Senior, 17:46; Charlie Mogen, Liv, 17:48; Little, Columbus, 17;48; Logan Weidler, Laurel, 17:49: Tyus Mendoza, Colstrip, 17:50.
Job Brooks, Columbus, 17:50; Carson Barnosky, MC, 17:51; Tristan Herr, Lander, 17:52; Kryn Dykeman, RL, 17:53; Edin Agamenomi, CMR, 17:56; Cleve Spang, St. Labre, 17:57; Liam Gildehaus, RL, 18:00; Chris Garber, Sheridan, 18:10; Jacob Blake, CMR, 18:11; Ben Turner, BT, 18:13.
Lane France, Columbus, 18:15; Kian Bertin, Colstrip, 18:18; Christian Angelsey, Sidey, 18:19; Vance Thuesen, RL, 18:21; Myles Stricker, Laurel, 18:22; Kyle Nielson, MC, 17:25; Dennis Makeshine, Lander, 18:30; Micah Ballard, RL, 18:31; Eric Dye, RL, 18:34; Nico Peccozi, Joliet, 18:38.
Colby Irene, Lander, 18:38; Brant Nickles, Powell, 18:39; Ladom Ricketts, Liv, 18:40; Schneider, Laurel, 18:45; Paul Stadick, Sheridan, 18:49; Parker Barnosky, MC, 18:50; Daniel Miller, Liv, 18:51; Chris Pre'tat, CMR, 18:56; Adrian Hugs, LG, 19:01.
Blake Larsen, CMR, 19:02; Charges, LG, 19:08; Michael Gulledge, BC, 19:10; Giedeon Workman, GF, 19:11; Tanner Brown, Laurel, 19:12; Gage Currier, Colstrip, 19:12; Jon Turner, BT, 19:16; Chris Phipps, Liv, 19:23; Joe Kilen, MC, 19:23; Carter Davenport, GF, 19:33.
Jerrid Bergum, Joliet, 19:34; Dalke, HP, 19:39; Tanner Aberle, Colstrip, 19:39; Zach Hull, Colstrip, 19:41; Dylan Harris, Colstrip, 19:46; John Manning, HP, 19:46; Corey Walter, HP, 19:48; Gunnar Firehammer, Joliet, 19:55; Quinn Zeitz, BT, 20:01; Ethan Wilson, Liv, 20:10.
Quinn Wetzel, Powell, 20:14; JG Hunter, GF, 20:15; Seth Robertus, Joliet, 20:27; Kent Hunter, Columbus, 20:33; Matt Wurnig, HP, 20:35; Patrick Frasier, St. Labre, 20:36; Cody Williamson, Joliet, 20:37; Derrick Herman, MC, 20:47; Josiah Redman, Columbus, 20:47; Will Meyer, Powell, 20:53.
Jacob Hall, Columbus, 20:54; Nate Miller, Columbus, 20:54; Paddock, HP, 21:14; Curtis Westenkow, Liv, 21:25; Leonard Little Light, LG, 21:41; Tyler Bortz, Columbus, 21:47; Pedro Vasquez, Powell, 21:57; Jared Troud, SIdney, 21:58; Cody Lamotte, Joliet, 22:09; Mark Lapan, Sidney, 23:03; Sean Loftus, Sidney, 23:31; Anthony Miller, MC, 23:43; Skylar Tibbits, Sidney, 24:30.

Girls Team scores -- Billings Senior 42, Billings West 49, Billings Skyview 94, Sheridan, Wyo., 141, Great Falls CMR 160, Laurel 235, Billings Central 262, Hardin 263, Colstrip 264, Miles City 274, Red Lodge 298, Livingston 309, Great Falls 334, Sidney 398.

Girls Individual --
Christina Aragon, Senior, 17:46; Rachel Jones, West, 18:01; Courtney Hutton, Senior, 18:37; Keisha Stensby, West, 18:40; Cambria Hassel, CMR, 18:41; Brenna Cockburn, Senior, 18:48; Kennedy Robbins, Skyview, 19:01; Keegan Day, Skyview, 19:15; Adree Shield, Hardin, 19:17; Amanda Nelson, Skyview, 19:29.
Lexi Gradwohl, Laurel, 19:38; Bailey Bomar, West, 19:53; Kelsie Harriman, Liv, 19:54; Addison Stapleton, Senior, 19:56; Cate Hanna, West, 19:56; Lila Hamburg, West, 19:57; Jessica Raty, Senior, 19:58; Brittney Grove, West, 20:05; Alyssa, West, 20:12; Alexa Horrell, BC, 20:25.
Molly Crum, GF, 20:27; Katie Rotellini, Sheridan, 20:29; Hannah Ray, Senior, 20:32; Shae Wiggins, Laurel, 20:39; Rachael Eaton, Senior, 20:40; F. Weasel Bear, Northern Cheyenne, 20:47; Addy Ostler, Sheridan, 20;48; Alex Vaira, Sheridan, 20:50; Mikaela Wahl, Skyview, 20:56; Alex Chase, BC, 20:59.
Gabby Edeen, Sheridan, 21:01; Sara Manseth, CMR, 21:04; Janika Sweeney, Sheridan, 21:07; Nikki Korte, Laurel, 21:08; Erin Jensik, Sheridan, 21:12; Emily Kautzman, Colstrip, 21:15; Morgan Jones, HP, 21:22; Bailey Sanders, Powell, 21:29; Tiffany Lefebre, CMR, 21:31; Mackenzie Martin, Skyview, 21:34.
Madi Rowe, CMR, 21:38; Kile Denny, Colstrip, 21:39; Shelby Vernon, CMR, 21:40; Sidney Bryn, Skyview, 21:41; Nikki Jo Mays, Hardin, 21:42; Reba Peirson, MC, 21:51; Sarah Williams, Colstrip, 21:53; Mikaela Kynett, GF, 21:54; Maddie Covey, BT, 21:56; Marrisa Westenkow, Liv, 22:00.
Kezia Jetmore, RL, 22:01; Tiffany Poore, RL, 22:02; Presley Herman, MC, 22:17; Emma Knudson, BC, 22:20; Joby Montgomery, MC, 22:27; Lakayla Nentwig, Sidney, 22:31; Kaitie Peterson, HP, 22:31; Laina Raisley, MC, 22:35; Taryn Olmstead, Columbus, 22:36; Ashley Garcia, Rl, 22:38.
Jael Birdinground, Hardin, 22:42; Vidalia Rubie, RL, 22:47; Savanah Leidhelt, MC, 22:48; Hunter Doeden, MC, 22:49; Jennifer Custis, Sheridan, 22:55; Sarah Gibb, BC, 22:55; Apsen Hemingway, Lander, 23:00; Katie Koenigshof, Joliet, 23:00; Stormy Lindsay, Joliet, 23:00; Tori Hill, Sidney, 23:01.
April Makeshine, Lander, 23:01; Kanani Birdinground, Hardin, 23:09; Hannah Schmidt, Rl, 23:12; Roya Blake, CMR, 23:15; Lauren Studiner, Laurel, 23:16; Anna Frost, Hardin, 23:29; Tess Ler, Sidney, 23:36; Ella McKenzie, Liv, 23:40; Golde, HP, 23:42; Shelby Means, Colstrip, 23:45.
Gabby Sullivan, RL, 23:47; Kenyon Hatten, Joliet, 24:05; Taylor Blasko, Lander, 24:06; Coral Westerhoff, 24:14; Amanda Mack, GF, 24:17; Tia, GF, 24:19; Fiona Mott, MC, 24:25.
Kiahana DeRoche, GF, 24:25; Kayla Hallock, Laurel, 24:30; Shelby Gordon, BC, 24:31; Kelly Ponyah, Northern Cheyenne, 24:48; Craig, HP, 25:08; Abby Korell, Laurel, 25:42; Patricia King, Colstrip, 26:53; Mikayla Sidney, 31:46; Tresha Sanders, Sidney, 31:58.