BUTTE CENTRAL INVITATIONAL
FAIRMONT HOT SPRINGS
September 1

Girls Team results
1, Helena 45. 2, Lewistown 82. 3, Hamilton 90. 4, Helena Capital 134. 5, Belgrade 141. 6, Anaconda 157. 7, Three Forks 175. 8, Livingston 243.

Individual results
1 Olivia Wood, Anaconda, 21:26.
2 Shannon Young, Harrison, 21:38.
3 Anna Metropoulis, Helena, 21:50.
4 Brook Rodgers, Lewistown, 22:14.
5 Misha Trotter, Hamilton, 22:22.
6 Brittany Johnson, Boulder, 22:29.
7 Leah Esposito, Helena, 22:37.
8 Maureen Palmersheim, Hamilton, 22:39.
9 Kiera Bullock, Lewistown, 22:46.
10 Melanie Bock, Helena, 22:59.
11 Marynell Dwyer, Capital, 22:59.
12 Mara Menahan, Helena, 23:05.
13 Emily Brown, Helena, 23:09.
14 Sarah DelRae, Hamilton, 23:17.
15 LaDean Richardson, Three Forks, 23:24.
16 Ashley Todd, Whitehall, 23:42.
17 Ingrid Stansberry, Lewistown, 23:55.
18 Emily Calvert, Twin Bridges, 23:56.
19 Jill Harmon, Hamilton, 24:03.
20 Ellen McEwen, Helena, 24:22.
21 Sarah Lyndsay, Belgrade, 24:27.
22 Kristin Norderud, Capital, 24:30.
23 Clare Stansbury, Lewistown, 24:43.
24 Kenzee Gray, Drummond, 24:54.
25 Bridgette Oberweiser, Drummond, 24:57.
26 Laura Marsh, Capital, 25:01.
27 Hannah Prester, Belgrade, 25:04.
28 Becky Imberi, Belgrade, 25:05.
29 McKenzie Fradley, Lewistown, 25:06.
30 Dana Anderson, Anaconda, 25:07.
31 Jessie Ford, Three Forks, 25:09.
32 Olivia Young, Belgrade, 25:20.
33 Lyndsey Siefert, Belgrade, 25:26.
34 Maggie Yohvan, Capital, 25:29.
35 Katie Olson, Three Forks, 25:32.
36 Tatianna Daniel, Belgrade, 25:40.
37 Miranda Keenan, Livingston, 25:46.
38 Emily Burnham, Lewistown, 25:478.
39 Hayleigh Garrett, Anaconda, 25:53.
40 Caitlyn Sullivan, Anaconda, 26:16.
41 Catie Carson, Capital, 26:19.
42 Katherine Clark, Three Forks, 26:41.
43 Courtney Schorzman, Capital, 26:48.
44 Chelsea Hayes, Hamilton, 26:58.
45 Olivia Livoni, Hamilton, 26:59.
46 Theresa Banks, Butte Central, 27:09.
47 Shelby Belford, Anaconda, 27:20.
48 Carleigh Garrett, Anaconda, 27:32.
49 Aundrea Peterson, Livingston, 27:40.
50 Dani Clark, Livingston, 27:53.
51 Jamie Neville, Livingston, 27:53.
52 Aubrey Enderle, Three Forks, 27:56.
53 Shelby Speegle, Three Forks, 28:15.
54 Hillary Lester, Twin Bridges, 28:53.
55 Kirsten Masten, Boulder, 29:20.
56 Katelyn Geist, Livingston, 30:36.
57 Olivia Tuss, Lewistown, 30:39.
58 Paxton Bignell, Drummond, 31:32.
59 Carrie Barragato, Boulder, 35:33.
60 Karoline Rose, Three Forks, 37:51.

Boys Team results
1, Helena High 31. 2, Helena Capital 43. 3, Lewistown 112. 4, Belgrade 130. 5, Livingston 152. 6, Anaconda 162.

Individual results
1 Dan Osborne, Helena, 16:24.
2 Gavin Owens, Ennis, 16:39.
3 Joey Vahn, Belgrade, 17:04.
4 Matt Barker, Helena, 17:19.
5 John Gilboy, Capital, 17:41.
6 Colten McCullough, Helena, 17:49.
7 Ty Northrup, Helena, 17:53.
8 Killian Smith, Capital, 17:54.
9 Maverick Mansfield, Capital, 18:08.
10 Hunter Bossler, Capital, 18:21.
11 Colter Olmstead, Capital, 18:23.
12 Jared Pembroke, Capital, 18:28.
13 Tom Lund, Helena, 18:41.
14 Kyle Matthews, Helena, 18:47.
15 Teran Alaers, Lewistown, 19:02.
16 Lyle Imberi, Belgrade, 19:05.
17 Harlan Reidmohr, Capital, 19:10.
18 Monte Cole, Livingston, 19:16.
19 Gage Poss, Lewistown, 19:10.
20 Shannon Doherty-Murray, Butte Central, 19:20.
21 Zach Pamby, Lewistown, 19:23.
22 Cramer Clark, Anaconda, 19:26.
23 Jared Noyd, Anaconda, 19:29.
24 Scott Samson, Three Forks, 19:42.
25 Jesse Skipper, Lewistown, 19:47.
26 Nathan Snow, Livingston, 19:52.
27 Ryan Hamilton, Harrison, 20:02.
28 Jarrett Payne, Twin Bridges, 20:12.
29 Jordan Barrows, Helena, 20:25.
30 Paul Fuller, Belgrade, 20:31.
31 Jake Colberg, Three Forks, 20:59.
32 Banner Hecht, Lewistown, 20:59.
33 Braeden Greathouse, Livingston, 21:13.
34 Matt Tilstra, Twin Bridges, 21:19.
35 Peter Whiting, Livingston, 21:24.
36 Matt Bowdish, Anaconda, 21:25.
37 Christian Vosler, Belgrade, 21:30.
38 Kody Duckels, Anaconda, 21:55.
39 Hans Pederson, Lewistown, 21:56.
40 Cyle Kokot, Livingston, 22:28.
41 John Barlow, Livingston, 22:28.
42 Kevin Kokot, Livingston, 22:46.
43 Michael Westphal, Anaconda, 22:53.
44 Jonah VanGarder, Belgrade, 23:12.
45 C.J. Cox, Twin Bridges, 23:17.
46 Devin Alavers, Lewistown, 23:18.
47 Brandon Kosola, Boulder, 24:38.
48 Marcus Steinfeld, Twin Bridges, 24:39.
49 John Carvalho, Belgrade, 26:30.
50 Robert Scott, Belgrade, 26:32