Anaconda Invitational
Washoe Park
9/12

Varsity Boys
Team Scores — 1, Corvallis, 37; 2, Darby, 60; 3, Townsend, 91; 4, Anaconda, 110; 5, Hamilton, 118.
Individual Results
1, Seth Garbett, Darby, 16:19.61; 2, Gavin Owens, Ennis, 16:37.23; 3, Chris Jessop, Corvallis, 16:49.65; 4, Colby Henderson, Corvallis, 16:53.42; 5, Doug Raymer, Darby, 16:54.13; 6, Jager W., Townsend, 16:55.39; 7, Sean Abrahamsen, Darby, 17:16.47; 8, Shannon Doherty-Murray, BC, 17:53.04; 9, Chase Stoker, Corvallis, 18:07.29; 10, Spencer Fehr, Corvallis, 18:28.85; 11, Fisher Elliot, Corvallis, 18:37.78; 12, Sean Hansen, Darby, 18:54.81; 13, Cameron Harder, Hamilton, 18:59.8; 14, Ryan Hamilton, Harrison, 19:07.59; 15, Dana Sjostrom, Townsend, 19:07.9; 16, Devan Williams, Corvallis, 19:19.59; 17, Joe Lombardi, Deer Lodge, 19:26.33; 18, Cramer Clark, Anaconda, 19:28.78; 19, Jared Noyd, Anaconda, 19:36.34; 20, Colin Robinson, Hamilton, 19:51.4; 21, Brit Thompson, Townsend, 19:52.15; 22, Tyler Cooper, Townsend, 19:57.18; 23, Mike Westphal, Anaconda, 20:06.9; 24, Matt Bowdish, Anaconda, 20.14.95; 25, Zach Walters, Hamilton, 20.15.96; 26, Bobby Smollack, Anaconda, 20:20.54; 27, Nick Hamburg, Townsend, 20:26:46; 28, Chris Wagner, Townsend, 20:27.63; 29, Jansen Jessop, Hamilton, 20:45.00; 30, Ganzorig Ganbat, Harrison, 20:56.83; 31, Colin Johns, Hamilton, 20:59.56; 32, Jesse Bartels, Hamilton, 21:29.35; 33, Joe Pagliaro, Anaconda, 21:37.43; 34, Kody Duckels, Anaconda, 22:08.05; 35, Tyler Sellers, Darby, 22:22.53.

Varsity Girls
Team Scores — 1, Hamilton, 65; 2, Anaconda, 75.
Individual Results
1, Heather Demorest, Darby, 19:10; 2, Chiara Warner, Townsend, 19:28.83; 3, Shannon Young, Harrison, 19:38.43; 4, Olivia Wood, Anaconda, 20:04.63; 5, Brittany Johnson, Jefferson, 20:44.22; 6, Maureen Palmersheim, Hamilton, 21:27.94; 7, Sarah Del Rae, Hamilton, 21:36.57; 8, Cheyenne Oliver, Darby, 21:42.55; 9, Annie Jessop, Corvallis, 21:43.08; 10, Dana Anderson, Anaconda, 21:44.04; 11, Megan Auch, Corvallis, 21:59.67; 12, Theresa Lombardi, Deer Lodge, 22:13.91; 13, Heather Handy, Corvallis, 22:31.94; 14, Jennalyn Apedaile, Hamilton, 23:21.62; 15, Sara Amish, Hamilton, 24:01.61; 16, Shelby Belford, Anaconda, 24:13.76; 17, Elizabeth Young, Harrison, 24:16.87; 18, Madison Traucht, Harrison, 24:25.44; 19, Rachel Schoening, Deer Lodge, 24:26.59; 20, Caitlin Sullivan, Anaconda, 24:31.26; 21, Ari Watt, Corvallis, 24:34.66; 22, Sarah Hamburg, Townsend, 25:01.05; 23, Olivia Livoni, Hamilton, 25:19.65; 24, Theresa Banks, BC, 25:22.38; 25, Hayleigh Garrett, Anaconda, 25:33.09; 26, Kelsey Della Silva, Hamilton, 25:33.61; 27, Carleigh Garrett, Anaconda, 26:18.04; 28, Shelby Johnson, Deer Lodge, 26:40.76; 29, Lorna Deskins, Jefferson, 27:26.69; 30, Ashley Cooper, Deer Lodge, 28:10.33; 31, Michael Tracy, Anaconda, 28:49.15; 32, Carrie Barragato, Jefferson, 30:53.82.

Junior Varsity Boys
Team Scores — 1, Anaconda, 51; 2, Hamilton, 58.
Individual Results
1, Bo Antila, Deer Lodge, 19:29.9; 2, Evan Allred, Corvallis, 20:09.79; 3, Marcus Malone, Corvallis, 20:48; 4, Cody Rockwell, Hamilton, 21:37.08; 5, Jeff Chenowith, Anaconda, 21:54.99; 6, Duncan Quigley, Deer Lodge, 21:57.55; 7, MacKay Miller, Anaconda, 22:01.02; 8, Austin Belford, Anaconda, 22:01.52; 9, Cody Stone, Deer Lodge, 22:04.16; 10, Brandon Kosola, Jefferson, 22:08.61; 11, Tyronne Eno, Hamilton, 22:15.64; 12, Garrison Wood, Hamilton, 22:17.35; 13, Stephen Curdy, Hamilton, 22:17.84; 14, Kyle White, Granite, 22:52.66; 15, Nathan Stadler, Anaconda, 22:57.63; 16, Shawn Sullivan, Anaconda, 23:03.77; 17, Eric Jorgensen, Anaconda, 23:04.25, 18, Daniel Curtiss, Hamilton, 23:29.91; 19, Ean Hensley, Anaconda, 27:18.54; 20, Wade Metesh, Granite, 29:14.05.

Junior Varsity Girls
Team Scores — 1, Hamilton, 15; 2, Anaconda, 45.
Individual Results
1, Whitney Cleveland, Hamilton, 23:58.1; 2, Jenny Smith, Hamilton, 24:21.56; 3, Chelsea Hayes, Hamilton, 24:30.98; 4, Laura Cornelisse, Hamilton, 25:30.76; 5, Kristi Lindgren, Hamilton, 25:57.01; 6, Michaela Moreni, Anaconda, 26:58.08; 7, Kathleen Stavelo, Deer Lodge, 27:06.7; 8, Haley Tocher, Anaconda, 28:09.78; 9, Rachel Schaefer, Anaconda, 28:22.23; 10, Kjersti Walund, Anaconda, 29:34.99; 11, Lydia Gabriel, Hamilton, 30:50.83; 12, Liz Dempsy, Anaconda, 31:25.77; 13, Chelsie Micu, Deer Lodge, 32:00.8.

Junior High Boys
Team Scores — 1, Anaconda, 51; 2, Hamilton, 58.
Individual Results
1, Aiden Theard, Anaconda, 10:43; 2, Easton Albert, Hamilton, 10:53.62; 3, Karill Apedaile, Hamilton, 11:41.46; 4, Porter Jessop, Corvallis, 11:57.57; 5, Jared Allred, Corvallis, 12:08.48; 6, Kaden Olhausen, Anaconda, 12:28.78; 7, Stephan Murphy, Clancy, 12:37.49; 8, Adam Hansen, Hamilton, 12:53.7; 9, Alma Powell, Corvallis, 13:09.30; 10, Spencer Ore, Harrison, 13:20.36; 11, Nick Burkland, Clancy, 13:33.32; 12, Logan Williams, Clancy, 13:34.59; 13, Ricky Moore, Clancy, 13:44.41; 14, Josh Heath, Hamilton, 13:45; 15, Colter Olhausen, Anaconda, 14:19.08; 16, Issaak Koslosky, Dillon, 14:24.43; 17, Ryan Sayler, Clancy, 14:26; 18, Trey Smollack, Anaconda, 14:27.07; 19, Kyle Finch, Dillon, 14:28.14; 20, Isaiah Engle, Dillon, 14:47.79; 21, Tyler Taylor, Dillon, 14:50.17; 22, Cameron Meikle, Hamilton, 14:50.73; 23, Matt Grayson, Anaconda, 15:00.34; 24, Aiden Karmody, Hamilton, 15:21.64; 25, David Casey, Dillon, 15:38.38; 26, Leroy Pagliaro, Anaconda, 15:43.02; 27, Riley Rivers, Anaconda, 16:22.16; 28, Ben Schaefer, Anaconda, 16:28.91; 29, Jaret Ward, Clancy, 17:13.03; 30, Tristan Machado, Harrison, 17:17.13; 31, Mitchell Harper, Dillon, 17:45.94; 32, Tyler Nelson, Clancy, 17:55.88; 33, James Fisher, Clancy, 18:13.56; 34, Buckmaster, Dillon, 18:59.32; 35, Rylie Sideritis, Clancy, 19:01.55; 36, Hunter Clark, Dillon, 19:07.64; 37, Dominic Bair, Clancy, 19:23; 38, Michael Couser, Clancy, 23:50.89.

Junior High Girls
Team Scores — 1, Anaconda, 50; 2, Clancy, 56; 3, Dillon, 66.
Individual Results
1, Ayden Eickhoff, Corvallis, 12:26.73; 2, Taya DeFrance, Harrison, 13:27.96; 3, Alexandra Huber, Anaconda, 14:06.45; 4, Kendra Harder, Hamilton, 14:21.86; 5, Abbie Caldwell, Clancy, 14:45.58; 6, Tyler Baustadt, Anaconda, 15:21.49; 7, Janessa Williams, Clancy, 15:27.1; 8, Terra Hicks, Dillon, 15:47.83; 9, Hannah Telling, Dillon, 15:48.38; 10, Sara Schaefer, Anaconda, 15:57.42; 11, Kaitlin Stromberg, Hamilton, 16:08.33; 12, Amelia Wood, Anaconda, 16:20.95; 13, Sapphire Coster, Clancy, 16:32.89; 14, Breanne Peterson, Clancy, 16:37.62; 15, Shindler, Dillon, 16:50.85; 16, Buckmaster, Dillon, 17:22.01; 17, Katherine Murphy, Clancy, 17:24.6; 18, Teriana Brickzin, Dillon, 17:30.29; 19, Kristen Pagliaro, Anaconda, 17:33.61; 20, Katherine Holmes, Dillon, 18:25.93; 21, Skyler Erickson, Clancy, 18:32.94; 22, Gabby Mixan, Clancy, 18:33.38; 23, Ana McDougall, Clancy, 18:33.92; 24, Marie James, Anaconda, 18:57.12; 25, Alise Rosenbaum, Clancy, 19:11.50; 26, Rose Tracy, Anaconda, 19:14.95; 27, Darcie Caldwell, Clancy, 21:27.15; 28, Andi Mavrinac, Anaconda, 22:05.11.