Joliet Invitational
10/18/08

BOYS
Team scores - Joliet 73, Colstrip 75, Red Lodge 81, Big Timber 86.

Top 10 - Ryan Ketterling, Joliet, 16:24; Todd Blythe, Colstrip, 17:13; Chase Robinson, Colstrip, 17:24; Chris Atherly, Red Lodge, 17:31; Shy Iverson, Winnett, 17:37; Tyson Flatness, St. Labre, 17:48; Seth Russell, Columbus, 17:50; Sam Hodges, Big Timber, 17:51; Ethan Holland, Big Timber, 17:56; Sam Dembek, Winnett, 18:03.

Joliet (73) - 1, Ketterling, 16:24; 11, John Songstad, 18:20; 17, Gage Iverson, 18:57; 18, Luke Stevenson, 18:57; 21, Joe Gruel, 19:16; 22, Jake Ovitt, 19:19; 28, Colton Salo, 20:13; 36, Colt Milton, 22:06; 38, Cody Schoeller, 22:09; 39, Will Johnston, 22:13; 45, Devin Firehammer, 25:59.

Colstrip (75) - 2, Blythe, 17:13; 3, Robinson, 17:24; 13, Dane Albende, 18:29; 26, Trever Wilsey, 19:53; 31, Taylor Ramsey, 20:45; 44, Aaron Haugen, 25:57.

Red Lodge (81)- 4, Atherly, 17:31; 14, Hank Rae, 18:40; 15, Cameron Krizek, 18:50; 19, Alex Elseberry, 19:05; 29, Zac Larson, 20:23; 30, Adam Zulkowski, 20:33; 43, Ryan Fitzgerald, 24:57.

Big Timber (86) - 8, Hodges, 17:51; 9, Holland, 17:56; 20, Nate Hecker, 19:09; 24, Ty Swanson, 19:26; 25, Kipp Kiper, 19:52; 34, Mitchell Johnson, 21:40; 35, Ry Groshens, 21:48; 37, Austin Monfross, 22:07.

Lodge Grass - 12, Isaiah Dust, 18:27; 27, Gabrial Dust, 19:55; 32, Justin Dust, 21:12; 42, Harvey Wallace, 23:05.

Rapelje - 16, Taylor Broyles, 18:52.

Ryegate - 33, Patrick Hengel, 21:28; 40, Matt Snow, 22:31; 46, Drew Bruner, 29:19.

St. Labre - 6, Flatness, 17:48; 41, Bill Bahr, 22:36.

Winnett - 5, Iverson, 17:37; 10, Dembek, 18:03; 23, Whit Weigart, 19:24.

GIRLS
Team scores - Colstrip 50, Big Timber 54, Red Lodge 81, Columbus 105, Winnett 127.

Top 10 - Cortney Lynde, Red Lodge, 19:36; Selene Johnson, Big Timber, 19:36; Mackenzie ODore, Joliet, 20:48; Ashley Crippen, Colstrip, 21:07; Samantha Church, Columbus, 21:32; Elizabeth Brown, Colstrip, 21:37; Anne Lundreland, Big Timber, 21:53; Bethany George, Red Lodge, 21:58; Kelci Reynolds, Red Lodge, 21:59; Shadan Lafrance, Colstrip, 22:05.

Colstrip (50) - 4, Crippen, 21:07; 6, Brown, 21:37; 10, Lafrance, 22:05; 11, Tanya Cadwell, 22:11; 19, Myranda Plum, 23:21; 21, Kelsey Baily, 23:32; 34, Gillian Miller, 25:26.

Big Timber (54) - 2, Johnson, 19:36; 7, Lundreland, 21:53; 14, Austin Alexander, 22:40; 15, Emily Hodges, 22:56; 16, Abby Lair, 23:08; 17, Bryanna Mathias, 23:19; 24, Jodi Esp, 23:50.

Red Lodge (81) - 1, Lynde, 19:36; 8, George, 21:58; 9, Reynolds, 21:59; 27, Katie Jones, 25:05; 36, Nikki Sly, 25:45.

Columbus (105) - 5, Sam. Church, 21:32; 12, Melissa Eder, 22:26; 22, Kenda Rader, 23:37; 30, Sadie Church, 25:17; 35, Sarah Pichles, 25:39; 39, Hannah Redman, 27:42; 41, Sarah Redman, 28:45.

Winnett (127) - 13, Tristany Browning, 22:33; 23, Tierany Browning, 23:42; 25, Melissa Gee, 23:52; 29, Kasee Lawson, 25:11; 37, Camie McCaffree, 26:14.

Joliet - 3, ODore, 20:48; 20, Raney Hatten, 23:22; 32, Carly Plourde, 25:23; 38, Mariaya Seymore, 26:44.

Ryegate - 40, Marian Min, 28:23.

St. Labre - 28, Sierra Alexander, 25:08.