FLATHEAD INVITATIONAL CROSS COUNTRY MEET

GIRLS MIDDLE SCHOOL
BOYS MIDDLE SCHOOL
GIRLS JUNIOR VARSITY
BOYS JUNIOR VARSITY
GIRLS VARSITY
BOYS VARSITY

09:49.0 1 Gilchrist Page F HMS Hellgate Middle school
09:59.0 2 Jacobson Hailey F HMS Hellgate Middle school
10:19.0 3 Deleray Anna F FLAT Flathead
10:41.0 4 Melvin Addie F HMS Hellgate Middle school
10:43.0 5 Stolte Meredith F COLU Columbia Falls
10:43.0 5 Dubray Kathryn F CUT Cut Bank
10:46.0 7 Del Rae Sarah F HAMI Hamilton
10:50.0 8 Hall Kayla F BROW Browning
10:54.0 9 Morley Makena F BIGF Bigfork
10:56.0 10 Starkey Aja F POLS Polson
11:00.0 11 Schulz Marlow F WHIT Whitefish
11:04.0 12 Saffell Brenna F HMS Hellgate Middle school
11:07.0 13 Chimileski Elizabeth F SOME somers
11:10.0 14 Payte Brianna F SOME somers
11:13.0 15 Albert Jaylee F HAMI Hamilton
11:18.0 16 Cree Medicine Shanell F BROW Browning
11:21.0 17 Lefthand Taneisha F RONA Ronan High School
11:21.0 17 Cleveland Whitney F HAMI Hamilton
11:31.0 19 BearMedicine Amanda F HMS Hellgate Middle school
11:32.0 20 Karolak Stephanie F FLAT Flathead
11:44.0 21 Olson Chelsey F BIGF Bigfork
11:49.0 22 Hironaka Shea F WHIT Whitefish
11:52.0 23 Hovenkotter Hollie F POLS Polson
11:53.0 24 Ruby Ellen F HMS Hellgate Middle school
11:54.0 25 Habel Keckeley F FLAT Flathead
11:54.0 25 Gibson Kylee F FLAT Flathead
11:56.0 27 Grey Jade F RONA Ronan High School
11:58.0 28 Meuchel Ashlynn F FLAT Flathead
11:58.0 28 Henson Carlye F FLAT Flathead
12:02.0 30 Iyua Savita F BROW Browning
12:07.0 31 Harder Kendra F HAMI Hamilton
12:10.0 32 Maulne Savannah F SOME somers
12:10.0 32 Howell Kiana F RONA Ronan High School
12:17.0 34 Crandall Dani F FLAT Flathead
12:19.0 35 Anderson Alyce F CUT Cut Bank
12:23.0 36 Crenshaw Victoria F RONA Ronan High School
12:23.0 36 Iyua Jacelyn F BROW Browning
12:24.0 38 Pitts Courtney F FLAT Flathead
12:25.0 39 Burns Japhanna F RONA Ronan High School
12:25.0 39 Hayes Kali F HAMI Hamilton
12:29.0 41 Corbitt Jenae F FLAT Flathead
12:32.0 42 Greene Emiily F SOME somers
12:32.0 42 Patier Ashley F SOME somers
12:33.0 44 Staats Mikey F FLAT Flathead
12:35.0 45 Hubbard Mielle F BIGF Bigfork
12:36.0 46 Breeding Zoe F FLAT Flathead
12:40.0 47 Croft Abby F THOM Thompson Falls
12:41.0 48 Buck Kylee F FLAT Flathead
12:46.0 49 Dodson Madison F CUT Cut Bank
13:04.0 50 McGuyer Hannah F THOM Thompson Falls
13:10.0 51 Thomas Shirly F HAMI Hamilton
13:12.0 52 Grady Madison F WHIT Whitefish
13:15.0 53 Trent Allie F HMS Hellgate Middle school
13:23.0 54 Maclean Meg F HAMI Hamilton
13:24.0 55 Bodden Andrea F POLS Polson
13:25.0 56 Dulmes McKenzie F RONA Ronan High School
13:28.0 57 Mays Nikki Jo F RONA Ronan High School
13:33.0 58 Unterreiner Bridget F FLAT Flathead
13:34.0 59 Marchetti Emma F WHIT Whitefish
13:47.0 60 Arnoux Breanna F BROW Browning
13:49.0 61 Brosten Serena F FLAT Flathead
13:50.0 62 Goss Shyla F BROW Browning
13:53.0 63 Brower Alexis F RONA Ronan High School
13:54.0 64 Yost Sabrina F HMS Hellgate Middle school
14:01.0 65 Valentino Elilzabeth F FLAT Flathead
14:18.0 66 Vang Amerina F HMS Hellgate Middle school
14:20.0 67 Heath Alyssa F HAMI Hamilton
14:22.0 68 Gaudin Sedona F POLS Polson
14:35.0 69 Wood Andrea F THOM Thompson Falls
14:49.0 70 Curtiss Loralei F HMS Hellgate Middle school
14:50.0 71 Rogers Lindsey F RONA Ronan High School
14:54.0 72 Stroupe Tristan F FLAT Flathead
15:00.0 73 Ulrich Katie F COLU Columbia Falls
15:05.0 74 Nile Jenna F HMS Hellgate Middle school
15:13.0 75 Delaurenti Darian F RONA Ronan High School
15:23.0 76 Simshaw Shaelyn F POLS Polson
15:44.0 77 Hendrix Molly F POLS Polson
15:44.0 77 Yonkin Joann F RONA Ronan High School
08:49.0 1 Perrin Zach M FLAT Flathead
09:00.0 2 Fraley Troy M FLAT Flathead
09:05.0 3 Peterman Adam M HMS Hellgate Middle school
09:18.0 4 D'Isidoro Jacob M CUT Cut Bank
09:29.0 5 Bjorge Jimmy M POLS Polson
09:37.0 6 Mad Plume Wyatt M BROW Browning
09:42.0 7 Scariano Tazio M HMS Hellgate Middle school
09:45.0 8 Albert Easton M HAMI Hamilton
09:53.0 9 Parker Sutton M SOME somers
10:06.0 10 Racine Purnell M BROW Browning
10:18.0 11 Walters Zachary M HAMI Hamilton
10:28.0 12 Roberts Robert M BROW Browning
10:31.0 13 Herrick Chris M HMS Hellgate Middle school
10:34.0 14 Presnell Alex M FLAT Flathead
10:36.0 15 Ross-Sibley Chris M FLAT Flathead
10:36.0 16 Holt Henry M WHIT Whitefish
10:38.0 17 Pullan Austin M THOM Thompson Falls
10:38.0 18 Beech Kris M PLAI Plains
10:38.0 19 Gonzalez Jesus M RONA Ronan High School
10:39.0 20 Omeasoo Nickolas M DLSB De La Salle Blackfoot School
10:43.0 21 Bigspring Brendon M CUT Cut Bank
10:45.0 22 Connelly Emerson M BROW Browning
10:45.0 23 Blackweasel Trentin M BROW Browning
10:46.0 24 Jessop Jansen M HAMI Hamilton
10:48.0 25 Appedaile Karil M HAMI Hamilton
10:49.0 26 Hamilton Nicholas M HMS Hellgate Middle school
10:50.0 27 kosloski Kyle M SOME somers
10:50.0 28 Roberts Shonn M COLU Columbia Falls
10:51.0 29 Gangemi Fischer M WHIT Whitefish
10:52.0 30 BearMedicine Marcus M HMS Hellgate Middle school
10:52.0 31 Sullivan Mac M HMS Hellgate Middle school
10:59.0 32 Bartels Jesse M HAMI Hamilton
11:00.0 33 Berkram Jared M CUT Cut Bank
11:02.0 34 Dustybull Emmett M BROW Browning
11:02.0 35 Jessat Keenan M COLU Columbia Falls
11:07.0 36 BullChild Shawn M BROW Browning
11:10.0 37 McNabb Clarence M BROW Browning
11:12.0 38 D'Isidoro Ben M CUT Cut Bank
11:13.0 39 Whitford Rabe M CUT Cut Bank
11:24.0 40 Nixdorf Bubba M FLAT Flathead
11:30.0 41 Moody Sammy M FLAT Flathead
11:31.0 42 Schieffer Bodie M SOME somers
11:32.0 43 Power Danny M FLAT Flathead
11:33.0 44 Wroblewski Kollin M RONA Ronan High School
11:37.0 45 Probst JT M RONA Ronan High School
11:37.0 46 Williams Jake M FLAT Flathead
11:38.0 47 Lawrence Austin M CUTS Cutswood
11:38.0 48 Bachman Reed M HMS Hellgate Middle school
11:45.0 49 Naegeli Logan M THOM Thompson Falls
11:48.0 50 Momberg Michael M CUTS Cutswood
11:48.0 51 Damm Dalton M FLAT Flathead
11:51.0 52 Laimbeer Sean M POLS Polson
11:52.0 53 Rios Juan M LIBB Libby
11:55.0 54 Macfallane Matt M SOME somers
11:56.0 55 White Quills James M HEAR Heart Butte
11:58.0 56 Heward Quinn M PLAI Plains
11:59.0 57 Vermulm Travis M CUT Cut Bank
12:04.0 58 Greenwood Dakoda M LINC Lincoln County
12:08.0 59 Moreau Brandon M HAMI Hamilton
12:16.0 60 Harland Jordan M COLU Columbia Falls
12:19.0 61 Bournstein Mike M POLS Polson
12:22.0 62 Benedetto Alex M FLAT Flathead
12:23.0 63 Scheumaker Ethan M RONA Ronan High School
12:24.0 64 Hepther James M DLSB De La Salle Blackfoot School
12:24.0 65 Howlett Cade M POLS Polson
12:25.0 66 Byrnes Jacob M FLAT Flathead
12:26.0 67 Gruwell Lucas M THOM Thompson Falls
12:32.0 68 Colbert Parker M HMS Hellgate Middle school
12:32.0 69 McDonald Christopher M POLS Polson
12:34.0 70 Nelson Dalton M THOM Thompson Falls
12:37.0 71 Hanson Adam M HAMI Hamilton
12:38.0 72 Young Jared M POLS Polson
12:41.0 73 Martinez Trent M FLAT Flathead
12:46.0 74 Heath Josh M HAMI Hamilton
12:49.0 75 Fish Natoosi M CUTS Cutswood
12:53.0 76 Bremner Joe M CUTS Cutswood
13:01.0 77 Stillsmoking Tyler M CUTS Cutswood
13:08.0 78 Henning Dusten M PLAI Plains
13:22.0 79 McNair Jaden M RONA Ronan High School
13:28.0 80 Meeks Logan M CUT Cut Bank
13:36.0 81 Trickel Erich M RONA Ronan High School
13:37.0 82 Baker Tyler M DLSB De La Salle Blackfoot School
13:38.0 83 Colgrove Zachary M LINC Lincoln County
13:38.0 84 Garcia Trae M RONA Ronan High School
13:39.0 85 Killian Alex M RONA Ronan High School
13:41.0 86 Calf Robe John M DLSB De La Salle Blackfoot School
13:42.0 87 Hammer Eric M RONA Ronan High School
13:46.0 88 Giddings Billy M CUT Cut Bank
14:05.0 89 Crowe Taylor M THOM Thompson Falls
14:17.0 90 Rasmussen Aaron M POLS Polson
14:53.0 91 Gonzalez Javier M RONA Ronan High School
15:16.0 92 Goings Austin M BROW Browning
16:06.0 93 Guardipee Bradley M HEAR Heart Butte
16:08.0 94 Wilson Jake M FLAT Flathead
16:58.0 95 Williamson Curtis M HEAR Heart Butte
17:40.0 96 DeRoche Jarete M DLSB De La Salle Blackfoot School
18:05.0 97 Aimsback Gary M HEAR Heart Butte
18:10.0 98 Gobert Gregory M DLSB De La Salle Blackfoot School
18:20.0 99 Williamson Bryson M HEAR Heart Butte
18:34.0 100 Horn Ben M DLSB De La Salle Blackfoot School
19:36.0 101 Ward Josh M THOM Thompson Falls
20:19.0 102 Falcon Thomas M HEAR Heart Butte
20:35.0 1 Eickholt Sara F MISS Missoula Big Sky
20:57.0 2 Windauer Heidi F FLAT Flathead
22:05.0 3 Benner Leesa F COLU Columbia Falls
22:20.0 4 Barth Kathleen F FLAT Flathead
22:30.0 5 Patterson Gilia F MIS3 Missoula Hellgate
22:37.0 6 Lindbergh Jill F MIS3 Missoula Hellgate
22:40.0 7 Osborne Jinise F COLU Columbia Falls
22:41.0 8 Neumeister Kali F MIS3 Missoula Hellgate
22:44.0 9 Price Maya F MIS3 Missoula Hellgate
22:47.0 10 Wagner Haley F MIS2 Missoula Sentinel
22:48.0 11 Knudsen Jocelynn F MIS2 Missoula Sentinel
22:54.0 12 Davis-Bull Child Shaunell F VALI Valier
22:57.0 13 Bryant Brittany F MIS3 Missoula Hellgate
22:58.0 14 Stevenson Elizabeth F WHIT Whitefish
23:00.0 15 Moss Andie F MISS Missoula Big Sky
23:10.0 16 Saffel Kate F MIS3 Missoula Hellgate
23:13.0 17 Cowan Tessa F COLU Columbia Falls
23:14.0 18 Deihl Jessica F LOYO Loyola Sacred Heart
23:24.0 19 Miller Anne F WHIT Whitefish
23:27.0 20 Turner Dannah F COLU Columbia Falls
23:30.0 21 Yost Miranda F MIS2 Missoula Sentinel
23:31.0 22 Stolte Madison F COLU Columbia Falls
23:38.0 23 Appedaile Jennalyn F HAMI Hamilton
23:44.0 24 Arrendondo Vicky F BROW Browning
23:44.0 25 Young Alexas F COLU Columbia Falls
23:48.0 26 Renfro Larissa F MIS2 Missoula Sentinel
23:50.0 27 Carlson Kaithlyn F GRE3 Great Falls Cmr
23:52.0 28 Williams Erin F MIS3 Missoula Hellgate
23:53.0 29 Grigsby Josia F MIS3 Missoula Hellgate
23:53.0 30 Birk Nicole F WHIT Whitefish
23:54.0 31 Harmon Jill F HAMI Hamilton
23:55.0 32 Conway Sonjai F BROW Browning
23:57.0 33 Kilmer Lindsey F BUTT Butte
24:01.0 34 Hannah Wolf F MIS3 Missoula Hellgate
24:04.0 35 Weaver Hannah F WHIT Whitefish
24:21.0 36 Leggitt Breanna F WHIT Whitefish
24:26.0 37 Della Silva Kelsey F HAMI Hamilton
24:28.0 38 Arneson Marisa F MIS2 Missoula Sentinel
24:35.0 39 Harris Lia F MIS3 Missoula Hellgate
24:39.0 40 McLaren Peri F MIS2 Missoula Sentinel
24:39.0 41 Kelly Ashley F BUTT Butte
24:42.0 42 Leonard Katherine F GREA Great Falls
24:43.0 43 Arneson Mariah F MIS2 Missoula Sentinel
24:44.0 44 Running Fisher Amy F BROW Browning
24:46.0 45 Lee Abie F GREA Great Falls
24:47.0 46 Colbert Kelsey F MIS3 Missoula Hellgate
24:50.0 47 Bonner Ingrid F MISS Missoula Big Sky
24:51.0 48 Strauss Rachel F GREA Great Falls
24:54.0 49 Shaver Megan F WHIT Whitefish
24:55.0 50 Fitzpatrick Adrianna F VALI Valier
24:57.0 51 Reese Hannah F FLAT Flathead
25:00.0 52 Harris Shelby F MIS2 Missoula Sentinel
25:00.0 53 Cook Cheyenne F FLAT Flathead
25:03.0 54 Bassingthwaighte Kira F MIS3 Missoula Hellgate
25:09.0 55 Story Kristen F GRE3 Great Falls Cmr
25:11.0 56 Saunderson Adriana F FLAT Flathead
25:14.0 57 Buck Jessi F FLAT Flathead
25:17.0 58 Brist Nicole F GLAC Glacier
25:18.0 59 Reiersgard Linzi F FLAT Flathead
25:19.0 60 Belleville Andrea F GLAC Glacier
25:19.0 61 Schmitt Natalie F MISS Missoula Big Sky
25:20.0 62 Speight Emma F GRE3 Great Falls Cmr
25:22.0 63 Orozco Nina F RONA Ronan High School
25:24.0 64 LaRance Lauren F GREA Great Falls
25:26.0 65 Russell Markie F MIS2 Missoula Sentinel
25:27.0 66 Lau Cera F FLAT Flathead
25:27.0 67 Cornalisse Laura F HAMI Hamilton
25:28.0 68 Pierce Chelsea F MIS2 Missoula Sentinel
25:29.0 69 Hall Kristin F BROW Browning
25:30.0 70 Tritz Teri F MIS3 Missoula Hellgate
25:33.0 71 Mohan Christina F MIS2 Missoula Sentinel
25:34.0 72 Cullin Taylor F RONA Ronan High School
25:38.0 73 Campbell Alexis F FLAT Flathead
25:40.0 74 Herring Danielle F MIS2 Missoula Sentinel
25:43.0 75 Keane Holly F MIS2 Missoula Sentinel
25:45.0 76 Foley Abbie F FLAT Flathead
25:46.0 77 Lenz Claudia F GRE3 Great Falls Cmr
25:48.0 78 Reaves Allison F MIS3 Missoula Hellgate
25:55.0 79 Hallock Lorelei F HAMI Hamilton
25:58.0 80 Mobely Evan F MISS Missoula Big Sky
25:59.0 81 Tarter Kari F MIS3 Missoula Hellgate
26:00.0 82 Murray Jaylin F BROW Browning
26:12.0 83 Brooks Bethany F MIS2 Missoula Sentinel
26:20.0 84 Curtis Ivy F FLAT Flathead
26:20.0 85 Pierce Whitney F MIS2 Missoula Sentinel
26:22.0 86 Burris Annesse F LINC Lincoln County
26:29.0 87 Winslow Elli F GRE3 Great Falls Cmr
26:29.0 88 Rubel Jessica F POLS Polson
26:35.0 89 Smith Meg F GRE3 Great Falls Cmr
26:40.0 90 Chmielewski Susanna F FLAT Flathead
26:47.0 91 Whitt Kate F GREA Great Falls
26:49.0 92 Brooks Cassidy F MIS2 Missoula Sentinel
26:52.0 93 Hardy Roslyn F RONA Ronan High School
26:57.0 94 Fenster Kiley F FLAT Flathead
26:58.0 95 Byrne Rachel F FLAT Flathead
27:01.0 96 Schmidt Cassie F MISS Missoula Big Sky
27:11.0 97 Jacobson Kaila F MIS2 Missoula Sentinel
27:14.0 98 Brauchle Kayli F SHEL Shelby
27:15.0 99 Russell Megan F GRE3 Great Falls Cmr
27:17.0 100 Aklestad Drew F SHEL Shelby
27:18.0 101 Erickson Danielle F BUTT Butte
27:27.0 102 Stacy Karlee F FLAT Flathead
27:36.0 103 Ogle Maddi F MIS2 Missoula Sentinel
27:39.0 104 Wade Lacey F THOM Thompson Falls
27:40.0 105 Sept Britt F MISS Missoula Big Sky
27:41.0 106 Fretheim Maggie F SHEL Shelby
27:43.0 107 McGrath Kari F FLAT Flathead
27:45.0 108 Mauthe Lauren F GLAC Glacier
28:10.0 109 Campbell Christine F BUTT Butte
28:14.0 110 Hardy Rachel F RONA Ronan High School
28:14.0 111 Hossle Tierney F MIS2 Missoula Sentinel
28:23.0 112 Law Natalie F COLU Columbia Falls
28:25.0 113 Krause Zoe F MIS2 Missoula Sentinel
28:26.0 114 Grigsby Anna F MIS3 Missoula Hellgate
28:34.0 115 Mutzenberger Rylie F MIS2 Missoula Sentinel
28:53.0 116 Terry Lena F FLAT Flathead
28:59.0 117 Erickson Maria F BUTT Butte
29:04.0 118 Rehbein Katie F MIS3 Missoula Hellgate
29:07.0 119 Wardensky Holly F GLAC Glacier
29:15.0 120 Walston Hayley F RONA Ronan High School
29:21.0 121 Taylor PJ F SHEL Shelby
29:22.0 122 Fenger Jessica F SHEL Shelby
29:57.0 123 DeVos Halie F MIS2 Missoula Sentinel
30:25.0 124 Valenzuela Alvina F GREA Great Falls
30:27.0 125 Henry Kaitlin F MIS2 Missoula Sentinel
30:45.0 126 Mostad Maris F MIS2 Missoula Sentinel
32:08.0 127 Brown Katrina F WHIT Whitefish
32:32.0 128 Stewart Annie F LOYO Loyola Sacred Heart
32:38.0 129 Brooks Brianna F MIS2 Missoula Sentinel
32:39.0 130 Gilmour Meghan F MIS2 Missoula Sentinel
33:15.0 131 Boehnke Jena F MIS2 Missoula Sentinel
33:53.0 132 Hintz Kaitlin F MIS2 Missoula Sentinel
36:52.0 133 Romero Nikki F RONA Ronan High School
37:00.0 134 Gaumer Ashley F MIS3 Missoula Hellgate
38:18.0 135 Davis Brenna F MIS3 Missoula Hellgate
18:02.0 1 Fallon Mark M GLAC Glacier
18:07.0 2 Scariano Lucca M MIS3 Missoula Hellgate
18:16.0 3 Cartwright Joel M GRE3 Great Falls Cmr
18:20.0 4 Yellow Owl Anthony M BROW Browning
18:22.0 5 Bull Child Chad M VALI Valier
18:26.0 6 Keller Drew M SHEL Shelby
18:40.0 7 Hamilton Jon M MIS2 Missoula Sentinel
18:43.0 8 Patterson Alec M MIS3 Missoula Hellgate
18:44.0 9 Whitman Justin M COLU Columbia Falls
18:54.0 10 Harrison Brett M FLAT Flathead
18:59.0 11 Jessat Pascal M COLU Columbia Falls
19:00.0 12 Adler Julian M MIS3 Missoula Hellgate
19:02.0 13 Hurd Danny M LOYO Loyola Sacred Heart
19:07.0 14 Krause Rory M MIS2 Missoula Sentinel
19:10.0 15 Hensel Branden M MIS2 Missoula Sentinel
19:13.0 16 Landers Shaun M MIS3 Missoula Hellgate
19:13.0 17 Howard Elliot M MIS3 Missoula Hellgate
19:14.0 18 Jordt Evan M BIGF Bigfork
19:21.0 19 Nelson Zane M FLAT Flathead
19:25.0 20 Raulston Chris M MISS Missoula Big Sky
19:30.0 21 Sloan Quinn M HAMI Hamilton
19:36.0 22 Miller Colten M MIS2 Missoula Sentinel
19:38.0 23 Taylor Scott M POLS Polson
19:48.0 24 Palmer Gabriel M GRE3 Great Falls Cmr
19:51.0 25 Felig Jehremy M GRE3 Great Falls Cmr
19:52.0 26 Murray Myles M BROW Browning
19:54.0 27 Murry Aaron M GLAC Glacier
19:59.0 28 Smith Hank M GRE3 Great Falls Cmr
20:02.0 29 Gross Joe M COLU Columbia Falls
20:03.0 30 Bishop John M POLS Polson
20:12.0 31 Dan Cloninger M LOYO Loyola Sacred Heart
20:13.0 32 Henneman Cody M VALI Valier
20:14.0 33 Vale Andy M MIS3 Missoula Hellgate
20:21.0 34 Kinkel Jake M FLAT Flathead
20:21.0 35 Kittson Brad M BROW Browning
20:26.0 36 Heavy Runner Jonathan M BROW Browning
20:29.0 37 McIntyre Jordan M MIS2 Missoula Sentinel
20:30.0 38 Omeasoo Marcus M BROW Browning
20:32.0 39 Linz Aaron M MIS2 Missoula Sentinel
20:39.0 40 LaPlant Riel M BROW Browning
20:42.0 41 Bird Rattler Tim M BROW Browning
20:45.0 42 Jenko Spencer M BIGF Bigfork
20:50.0 43 Harper Josh M MIS2 Missoula Sentinel
20:54.0 44 Bloomquist Zach M MIS2 Missoula Sentinel
20:55.0 45 Baba Tomonori M MIS3 Missoula Hellgate
20:57.0 46 Mayer Anthony M MIS3 Missoula Hellgate
20:58.0 47 Silva Jacob M COLU Columbia Falls
20:58.0 48 Laughnan Alex M MIS2 Missoula Sentinel
21:02.0 49 Piascki Caleb M FLAT Flathead
21:03.0 50 Ramone Erik M MISS Missoula Big Sky
21:04.0 51 Nelson Kyser M FLAT Flathead
21:05.0 52 Russell Isiah M RONA Ronan High School
21:06.0 53 Raph Ben M SHEL Shelby
21:07.0 54 Hagman Matthew M SHEL Shelby
21:11.0 55 Turner Patrick M HAMI Hamilton
21:14.0 56 Peterson Zach M GLAC Glacier
21:16.0 57 Scott Cody M VALI Valier
21:20.0 58 Sharp Billy M BROW Browning
21:25.0 59 Hemphill Gus M MIS3 Missoula Hellgate
21:26.0 60 Hutchins Coby M COLU Columbia Falls
21:26.0 61 Hovenkotter Reed M POLS Polson
21:28.0 62 Davis Matt M FLAT Flathead
21:28.0 63 Raph Tanner M SHEL Shelby
21:30.0 64 Hall Douglas M BROW Browning
21:32.0 65 Thomas Ryan M GRE3 Great Falls Cmr
21:36.0 66 Hall Glenn M BROW Browning
21:38.0 67 Barela Terence M MIS2 Missoula Sentinel
21:39.0 68 Robertson Ben M GLAC Glacier
21:41.0 69 Jensen Cort M MIS3 Missoula Hellgate
21:42.0 70 Brintnall Blake M HAMI Hamilton
21:44.0 71 Gaither Joey M GRE3 Great Falls Cmr
21:46.0 72 Hoyt Alan M BROW Browning
21:48.0 73 Garrett Flint M MIS2 Missoula Sentinel
21:48.0 74 Martin Tylor M MIS3 Missoula Hellgate
21:56.0 75 Driscoll Tim M BUTT Butte
21:59.0 76 Russell Charlie M MIS2 Missoula Sentinel
22:02.0 77 Rowling Justin M BUTT Butte
22:06.0 78 Ridgway Alex M HAMI Hamilton
22:10.0 79 Vermulm Clay M CUT Cut Bank
22:14.0 80 Estvold Bjorn M MISS Missoula Big Sky
22:16.0 81 Foley Connor M BUTT Butte
22:17.0 82 Wood Alex M MIS3 Missoula Hellgate
22:18.0 83 Uhlenbruck Ben M MIS3 Missoula Hellgate
22:20.0 84 Bergeron Jonathon M CUT Cut Bank
22:27.0 85 Malmquist Eric M RONA Ronan High School
22:31.0 86 Burke Nathan M LOYO Loyola Sacred Heart
22:32.0 87 Komm Travis M BUTT Butte
22:32.0 88 Macias Alex M CUT Cut Bank
22:38.0 89 Heyman Shae M LOYO Loyola Sacred Heart
22:42.0 90 Hobbs Trace M GLAC Glacier
22:42.0 91 Murray Sean M GRE3 Great Falls Cmr
22:50.0 92 Sucha Spencer M RONA Ronan High School
22:56.0 93 Hackett Tyler M BUTT Butte
22:57.0 94 Kiern Josh M HAMI Hamilton
22:57.0 95 Pierrottet Antonio M GLAC Glacier
23:02.0 96 May Matt M LOYO Loyola Sacred Heart
23:04.0 97 Howard Avery M MIS3 Missoula Hellgate
23:10.0 98 Pierrottet Christian M GLAC Glacier
23:26.0 99 Gilbert Nick M CUT Cut Bank
23:27.0 100 Ballew Will M MIS3 Missoula Hellgate
23:37.0 101 Frydenlund Jacob M SHEL Shelby
23:41.0 102 Sagmiller Dylan M RONA Ronan High School
24:25.0 103 Arnold Jonah M MIS3 Missoula Hellgate
24:33.0 104 Rogers Nate M RONA Ronan High School
24:59.0 105 Wood Jake M HAMI Hamilton
25:06.0 106 Omeasoo Vince M BROW Browning
25:18.0 107 Hirst Adam M VALI Valier
25:19.0 108 Driver Chris M BIGF Bigfork
25:25.0 109 Thomas Donald M HAMI Hamilton
25:27.0 110 Lamey Kress M SHEL Shelby
25:40.0 111 Goldston Cody M LIBB Libby
25:46.0 112 Bear Medicine Caleb M BROW Browning
25:55.0 113 Green Nicholas M GRE3 Great Falls Cmr
28:04.0 114 Calf Robe Jaron M VALI Valier
30:48.0 115 Peterson Alex M COLU Columbia Falls
18:59.0 1 West Keely F GRE3 Great Falls Cmr
19:01.0 2 Dennehy Keli F BUTT Butte
19:40.0 3 Rather Taylor F MISS Missoula Big Sky
19:46.0 4 Fraley Heather F GLAC Glacier
19:50.0 5 Carlson Kayla F BIGF Bigfork
20:01.0 6 Hanson Loni F WHIT Whitefish
20:25.0 7 Stewart Rachel F GREA Great Falls
20:30.0 8 Grey Chantelle F MIS2 Missoula Sentinel
20:35.0 9 Holt Stella F WHIT Whitefish
20:43.0 10 Loucks Danica F HAMI Hamilton
20:44.0 11 Howell Emily F MIS3 Missoula Hellgate
20:49.0 12 Cassidy Jackie F WHIT Whitefish
20:51.0 13 Hughes Bailey F FLAT Flathead
20:55.0 14 Seubert Brianna F SHEL Shelby
21:01.0 15 Sara Coonce F MISS Missoula Big Sky
21:04.0 16 Gunderson Beca F THOM Thompson Falls
21:05.0 17 Gondeiro Mariah F BELT Belt
21:06.0 18 Sullivan Mari F MIS3 Missoula Hellgate
21:07.0 19 Furrer Bobbi F MIS3 Missoula Hellgate
21:09.0 20 Johnson Dani F MIS3 Missoula Hellgate
21:11.0 21 Trotter Misha F HAMI Hamilton
21:14.0 22 Eaton Bailey F WHIT Whitefish
21:17.0 23 Smith Talitha F BEAV Beaverhead County
21:20.0 24 Hart Racheal F GLAC Glacier
21:25.0 25 McMillian Sadie F RONA Ronan High School
21:26.0 26 Starkey Mesa F POLS Polson
21:26.0 27 Pelletier Ali F BEAV Beaverhead County
21:31.0 28 Clarke Lily F MIS3 Missoula Hellgate
21:34.0 29 Sagen Jessica F WHIT Whitefish
21:40.0 30 Byrne Rose F FLAT Flathead
21:41.0 31 Palmersheim Maureen F HAMI Hamilton
21:41.0 32 Myre Kristen F GRE3 Great Falls Cmr
21:42.0 33 Burbach Rebecca F GRE3 Great Falls Cmr
21:43.0 34 Romano Franki F HAMI Hamilton
21:47.0 35 Mix Ashley F MIS3 Missoula Hellgate
21:48.0 36 Kuenzel Nikki F MIS3 Missoula Hellgate
21:50.0 37 Kearns Natalie F WHIT Whitefish
21:53.0 38 Herring Megan F MIS2 Missoula Sentinel
22:03.0 39 Porcella Tori F HAMI Hamilton
22:05.0 40 Heskett Hilary F FLAT Flathead
22:07.0 41 Hepfner Renae F BELT Belt
22:10.0 42 McCarvel Mary F BUTT Butte
22:12.0 43 McNeese Amanda F GREA Great Falls
22:14.0 44 Mitchell Makayla F GLAC Glacier
22:16.0 45 Muskett Nicole F MIS2 Missoula Sentinel
22:19.0 46 Beiser Kelly F WHIT Whitefish
22:21.0 47 Macfarlene Hannah F FLAT Flathead
22:22.0 48 Hewston Maddie F POLS Polson
22:24.0 49 Crofts Aisha F MIS2 Missoula Sentinel
22:29.0 50 Conlin Monica F THOM Thompson Falls
22:33.0 51 Messmer Sarah F MIS2 Missoula Sentinel
22:33.0 52 Swan Mariah F POLS Polson
22:35.0 53 Mosher Carley F GREA Great Falls
22:36.0 54 Peters Delcie F THOM Thompson Falls
22:38.0 55 Goetlich Kari F MISS Missoula Big Sky
22:39.0 56 Valentine Victoria F MIS2 Missoula Sentinel
22:44.0 57 Walden Kaylee F GREA Great Falls
22:47.0 58 Parker Jeffryanne F THOM Thompson Falls
22:49.0 59 Foust Kelly F MISS Missoula Big Sky
22:51.0 60 Abbott Gwenn F BUTT Butte
22:52.0 61 Naegeli Mariah F THOM Thompson Falls
22:52.0 62 Atchley Cindy F BEAV Beaverhead County
22:58.0 63 Jaqueth Emma F MISS Missoula Big Sky
23:01.0 64 Sullivan Summer F BUTT Butte
23:02.0 65 Cummings Taylor F BELT Belt
23:02.0 66 Jones Lainey F GRE3 Great Falls Cmr
23:07.0 67 Lefthand TyLynn F RONA Ronan High School
23:08.0 68 Harrington Rose F LOYO Loyola Sacred Heart
23:09.0 69 Nunlist Erika F POLS Polson
23:10.0 70 Kropp Katelyn F MISS Missoula Big Sky
23:10.0 71 Miller Kelsie F MIS2 Missoula Sentinel
23:15.0 72 Williams Zia F GREA Great Falls
23:18.0 73 Burd Marci F BROW Browning
23:21.0 74 Boles Cristisne F FLAT Flathead
23:23.0 75 Malecha Bailey F LINC Lincoln County
23:25.0 76 Hughes Moriah F HAMI Hamilton
23:30.0 77 Anderson Hannah F FLAT Flathead
23:40.0 78 Maughan Tabitha F RONA Ronan High School
23:41.0 79 Hayes Ashley F HAMI Hamilton
23:42.0 80 Wiedrich Mary F POLS Polson
23:43.0 81 Kapp Sarah F CUT Cut Bank
23:46.0 82 Elek Nikki F COLU Columbia Falls
23:46.0 83 Linse Taylor F RONA Ronan High School
23:52.0 84 Hamdan Janel F LINC Lincoln County
23:53.0 85 Ground Ammorette F BROW Browning
23:53.0 86 Mad Plume Wendy F BROW Browning
23:54.0 87 Hightower Ashley F FLAT Flathead
23:55.0 88 Hall Cat F LINC Lincoln County
23:59.0 89 Miller Kaylee F BELT Belt
24:04.0 90 Bumgarner Emily F BELT Belt
24:08.0 91 Grandchamp Ashley F RONA Ronan High School
24:10.0 92 Meuchel Brynn F GLAC Glacier
24:13.0 93 Barta Laura F POLS Polson
24:14.0 94 Deaton Shelby F GLAC Glacier
24:15.0 95 Clutter Jordyn F GREA Great Falls
24:17.0 96 Grant Liz F BROW Browning
24:20.0 97 Sipes Desarae F GRE3 Great Falls Cmr
24:31.0 98 Douglas Erika F LINC Lincoln County
24:31.0 99 Fischer Brittany F GLAC Glacier
24:40.0 100 Hunter Ember F GREA Great Falls
24:46.0 101 McGowan Kellie F BUTT Butte
24:49.0 102 Scott Sarah F BEAV Beaverhead County
24:54.0 103 Miller Jennifer F LINC Lincoln County
24:59.0 104 Losing Cori F CUT Cut Bank
25:05.0 105 Pitt Stacey F GLAC Glacier
25:12.0 106 Crismore Rio F PLAI Plains
25:14.0 107 Banovich Zoe F PLAI Plains
25:23.0 108 Gary Emily F BEAV Beaverhead County
25:37.0 109 Cruz Lorenia F CUT Cut Bank
25:42.0 110 D'isidoro Melanie F CUT Cut Bank
25:58.0 111 Hart Jordan F GRE3 Great Falls Cmr
26:03.0 112 Leigland Michelle F GRE2 Great Falls Central Catholic
26:09.0 113 Edwards Charlie F BIGF Bigfork
26:44.0 114 Rios Nicole F LIBB Libby
26:44.0 115 Ray Tanessa F BROW Browning
26:45.0 116 Kolar Marci F BELT Belt
26:53.0 117 Duncan Caralee F GRE3 Great Falls Cmr
27:20.0 118 Brown Niche' F ARLE Arlee
27:20.0 119 Gabig Madison F BEAV Beaverhead County
28:09.0 120 Loran Emilie F LOYO Loyola Sacred Heart
28:23.0 121 Wineman Alexis F CUT Cut Bank
28:27.0 122 Laird Kelsey F CUT Cut Bank
28:39.0 123 Rodgers Elizabeth F LIBB Libby
29:28.0 124 Moog Cassi F LIBB Libby
30:43.0 125 Tait Aurelia F CUT Cut Bank
16:10.0 1 Coco Drew M WHIT Whitefish
16:47.0 2 Castren Leif M FLAT Flathead
16:50.0 3 Day Dylan M LINC Lincoln County
17:06.0 4 Evans Mike M LOYO Loyola Sacred Heart
17:09.0 5 Curtiss Ian M HAMI Hamilton
17:14.0 6 Jessop Jake M HAMI Hamilton
17:16.0 7 Panasuk Josh M BUTT Butte
17:21.0 8 Sullivan Daniel M MIS3 Missoula Hellgate
17:21.0 9 Howell Dan M GLAC Glacier
17:22.0 10 Ridesatthedoor Sancho M MIS3 Missoula Hellgate
17:24.0 11 Whitman Shawn M COLU Columbia Falls
17:27.0 12 Bowles Micheal M MIS3 Missoula Hellgate
17:31.0 13 Kornish Josh M MIS2 Missoula Sentinel
17:37.0 14 Hamilton Josh M MIS2 Missoula Sentinel
17:37.0 15 Messmer Mark M MIS2 Missoula Sentinel
17:38.0 16 Bubnash Robert M GRE3 Great Falls Cmr
17:39.0 17 Strauss Will M GREA Great Falls
17:46.0 18 Austin Mac M MISS Missoula Big Sky
17:47.0 19 Schutt Hunter M FLAT Flathead
17:52.0 20 Wallace Ike M MIS3 Missoula Hellgate
17:54.0 21 Moore Cody M MISS Missoula Big Sky
17:55.0 22 Rouse Kevin M MIS3 Missoula Hellgate
17:57.0 23 Fraser Christopher M GRE3 Great Falls Cmr
17:58.0 24 Wilson Andy M FLAT Flathead
17:59.0 25 Clark Joe M HAMI Hamilton
17:59.0 26 Wreblewski Kevin M RONA Ronan High School
18:00.0 27 Palagi Bert M GRE3 Great Falls Cmr
18:00.0 28 Messerman Hayden M MIS2 Missoula Sentinel
18:03.0 29 Robertson Ryan M MISS Missoula Big Sky
18:04.0 30 Bull Colter M POLS Polson
18:04.0 31 Bieber Miles M POLS Polson
18:07.0 32 Bardwell Casey M FLAT Flathead
18:09.0 33 Gimbel Tripp M COLU Columbia Falls
18:09.0 34 DesRosier Derek M BROW Browning
18:10.0 35 Everett Christopher M MIS3 Missoula Hellgate
18:11.0 36 Lawrence Wyatt M HAMI Hamilton
18:11.0 37 Boyer Rich M GLAC Glacier
18:13.0 38 Barlow Jay M MIS3 Missoula Hellgate
18:14.0 39 Ries Jonathan M BEAV Beaverhead County
18:16.0 40 Vaughn Ben M GREA Great Falls
18:17.0 41 Racine Brandon M BROW Browning
18:18.0 42 Morris Levi M MIS2 Missoula Sentinel
18:22.0 43 Patyk Eric M FLAT Flathead
18:27.0 44 Jessat Patric M COLU Columbia Falls
18:28.0 45 Dusty Bull Justin M RONA Ronan High School
18:29.0 46 Merenz Scott M BEAV Beaverhead County
18:31.0 47 Reevis Thomas M BROW Browning
18:32.0 48 Thompson Austin M GRE3 Great Falls Cmr
18:33.0 49 Hall Matt M MISS Missoula Big Sky
18:33.0 50 Curtiss Trey M MISS Missoula Big Sky
18:34.0 51 Skunkcap Eric M BROW Browning
18:34.0 52 McGunagle Pat M WHIT Whitefish
18:37.0 53 Mahlum Bridger M BIGF Bigfork
18:39.0 54 Anderson Erik M MIS2 Missoula Sentinel
18:39.0 55 Lochridge Calon M BEAV Beaverhead County
18:39.0 56 Weisen Jacob M GRE3 Great Falls Cmr
18:42.0 57 Stewart Paul M GREA Great Falls
18:43.0 58 Beavers Danny M RONA Ronan High School
18:44.0 59 Sine Jared M PLAI Plains
18:45.0 60 Walters Mackenzie M HAMI Hamilton
18:45.0 61 Allen-Schmid Caleb M FLAT Flathead
18:46.0 62 Turner Jacob M MIS2 Missoula Sentinel
18:49.0 63 Kruse Michael M COLU Columbia Falls
18:49.0 64 Gueldenhaar Bubba M HAMI Hamilton
18:54.0 65 Felsman Kyle M ARLE Arlee
18:55.0 66 Lau Shawn M FLAT Flathead
18:56.0 67 Bryan Harbert M BUTT Butte
19:05.0 68 Kapalcynski Ed M MISS Missoula Big Sky
19:10.0 69 Collins Conner M LOYO Loyola Sacred Heart
19:12.0 70 Dale Erik M LOYO Loyola Sacred Heart
19:14.0 71 Kavanagh Nate M CUT Cut Bank
19:17.0 72 Van Atta Kyle M POLS Polson
19:19.0 73 Harder Cameron M HAMI Hamilton
19:20.0 74 Rehbein Steve M LOYO Loyola Sacred Heart
19:24.0 75 Bedenbender Brandon M GRE3 Great Falls Cmr
19:30.0 76 Jenne Neal M BEAV Beaverhead County
19:33.0 77 Schumacher James M BEAV Beaverhead County
19:33.0 78 Chopper Tim M COLU Columbia Falls
19:37.0 79 Pfau Jesse M ARLE Arlee
19:38.0 80 Duffy Aaron M GRE3 Great Falls Cmr
19:39.0 81 Foot Garrett M GLAC Glacier
19:40.0 82 Henningson JW M BEAV Beaverhead County
19:41.0 83 Swope Calvin M POLS Polson
19:45.0 84 Siler Robert M BUTT Butte
19:47.0 85 Shawl Thomas M BROW Browning
19:48.0 86 Beech Kenneth M PLAI Plains
19:50.0 87 DeRoche Guy M BROW Browning
19:51.0 88 Boyle Sam M POLS Polson
19:52.0 89 Clark Cramer M BUTT Butte
19:58.0 90 Palmer Kaleob M BUTT Butte
20:03.0 91 Gordon Michael M GLAC Glacier
20:05.0 92 Kappelman Erik M LOYO Loyola Sacred Heart
20:09.0 93 Altenburg Zach M CUT Cut Bank
20:15.0 94 Reid Tradon M BUTT Butte
20:18.0 95 Martino Flint M GLAC Glacier
20:19.0 96 Paulson Joushua M CUT Cut Bank
20:23.0 97 Lott William M LIBB Libby
20:23.0 98 Elliott Ben M LIBB Libby
20:24.0 99 Mehaffey Michael M GREA Great Falls
20:26.0 100 Leclair Thad M PLAI Plains
20:26.0 101 Pitman Beau M CUT Cut Bank
20:30.0 102 Strauss Jacob M GREA Great Falls
20:30.0 103 Sansavere John M ARLE Arlee
20:31.0 104 Andrews Nick M POLS Polson
20:34.0 105 Dubbe Max M CUT Cut Bank
20:41.0 106 Wolfe Alex M BEAV Beaverhead County
20:43.0 107 Ehnes Matt M GREA Great Falls
20:44.0 108 Hartley Matteus M LINC Lincoln County
20:47.0 109 Mack Andrew M PLAI Plains
20:48.0 110 Oakland Brady M RONA Ronan High School
20:49.0 111 Morigeau Nicholas M ARLE Arlee
20:52.0 112 Young Jacob M POLS Polson
20:53.0 113 Dupuis Edmond M RONA Ronan High School
20:53.0 114 Hanson Erik M WHIT Whitefish
20:59.0 115 Deavours Stone M LINC Lincoln County
21:00.0 116 White Cody M THOM Thompson Falls
21:12.0 117 Bjorlingson Gustav M THOM Thompson Falls
21:18.0 118 Seglem Kristopher M CUT Cut Bank
21:25.0 119 Kinkade Skyler M THOM Thompson Falls
21:42.0 120 Vandenbos Justin M CUT Cut Bank
21:43.0 121 Good Mark M LINC Lincoln County
21:55.0 122 Burland Trae M ARLE Arlee
21:55.0 123 Barnett Mike M THOM Thompson Falls
22:03.0 124 Graham Corey M LINC Lincoln County
22:18.0 125 Elliott Cody M LIBB Libby
22:26.0 126 Krueger Derrick M BUTT Butte
22:27.0 127 Perchy Dietrich M WHIT Whitefish
22:46.0 128 Holdhusen Will M WHIT Whitefish
23:07.0 129 Chambers Tucker M WHIT Whitefish
23:13.0 130 Hofstee Lucas M LINC Lincoln County
23:42.0 131 Mepham James M LINC Lincoln County
23:50.0 132 Hogan Trevor M LIBB Libby
24:19.0 133 Rogers Christain M RONA Ronan High School
24:40.0 134 Manzanares Chris M ARLE Arlee
25:25.0 135 Kinser Austin M THOM Thompson Falls
25:50.0 136 Drumm Karson M BELT Belt
26:03.0 137 Tarnowski Tom M GRE2 Great Falls Central Catholic
26:20.0 138 Cochrane Sheldon M GRE2 Great Falls Central Catholic
19:03.0 139 Stinar Brodie M BELT Belt