BILLINGS INVITATIONAL

8/31/07

Riverfront Park

Boys
Team scores — Bozeman 39, Cody, Wyo., 108, Sheridan, Wyo., 119, Billings West 124, Billings Senior 165, Colstrip 177, Laurel 225, Worland, Wyo., 250, Hardin 258, Butte 270, Billings Central 277, Huntley Project 380.

Top 20 Patrick Casey, Laurel, 15:08; Alex Brekke, Bozeman, 15:18; Jordan Schlender, Bozeman, 16:17; Matthew Frances, Bozeman, 16:26; Ethan Slight, Cody, 16:42; Biggle, Cody, 16:42; Sorenson, Sheridan, 16:42; Shrader, Butte, 16:43; Lentsch, Worland, 16:45; Dean, Skyview, 16:51; Romersa, Billings West, 16:52; Nordahl, Rapelje, 17:00; Jackson, Bozeman, 17:03; Grammons, Billings West, 17:08; Voldsteth, Billings Senior, 17:11; Shaw, Bozeman, 17:11; Blythe, Colstrip, 17:16; Stafford, Sheridan, 17:18; T. Blythe, Colstrip, 17:20.
Billings Central — White, 21st, 17:21; Pearson, 45th, 18:06; Marcus, 52nd, 18:24; Miller, 67th, 19:10; Barndt, 92nd, 20:59.
Billings Senior — Voldseth, 16th, 17:11; Glaglia, 27th, 17:35; Hutchinson, 30th, 17:41; Rohrdans, 44th, 18:06; Washington, 54th, 18:26.
Billings Skyview — Dean, 10th, 16:51; Kratochvil, 22nd, 17:22; Hornung, 25th, 17:32; Hopf, 39th, 17:54.
Billings West — Romersa, 11th, 16:52; Grammons, 15th, 17:08; Silvergal, 23rd, 17:27; Bush, 37th, 17:48.
Bozeman — Brekke, 2nd, 15:08; Schlender, 3rd, 16:17; Francis, 4th, 16:26; Jackson, 13th, 17:03.
Butte — Shrader, 8th, 16:43; Penn, 53rd, 18:25; Kreuger, 64th, 18:52; Palmer, 66th, 19:06; Whiteford, 79th, 19:42.
Cody, Wyo. — Slight, 5th, 16:33; Biggle, 6th, 16:42; Blair, 26th, 17:32; Stonehouse, 31st, 17:43; Rogin, 40th, 17:56.
Colstrip — Blythe, 18th, 17:16; T. Blythe, 20th, 17:20; Shaw, 33rd, 17:43; Martine, 49th, 18:10; Oxford, 57th, 18:32.
Glendive — Fife, 58th, 18:34; Muller, 77th, 19:38; Hill, 83rd, 19:58; Orcutt, 90th, 20:55; Gutesa, 93rd, 22:30.
Hardin — Fitzpatrick, 32nd, 17:43; Two Leggins, 34th, 17:44; Pretty on Top, 59th, 18:38; Stewart, 62nd, 18:44; Stops, 71st, 19:23.
Huntley Project — Burdett, 61st, 18:38; Mack, 69th, 19:15; Harris, 75th, 19:36; Rastor, 81st, 19:47; Rodriguez, 94th, 22:59.
Laurel — Casey, 1st, 15:08; Brownlee, 41st, 17:59; Stamper, 55th, 18:27; Welder, 60th, 18:38; Studiner, 68th, 19:12.
Lodge Grass — Bust, 70th, 19:23.
Powell, Wyo. — Cain, 46th, 18:07; Robirds, 51st, 18:23; McArthur, 63rd, 18:45; Cogill, 84th, 20:20; Skalsky, 85th, 20:21.
Sheridan, Wyo. — Sorenson, 7th, 16:43; Stafford, 19th, 17:18; Jennings, 28th, 17:40; Ulvested, 29th, 17:40; Neerimer, 17:47.
Rapelje — Nordahl, 12th, 17:00; Ballbach, 74th, 19:35; Broyles, 91st, 20:56.
Worland, Wyo. — Lentsch, 9th, 16:45; Cruz, 24th, 17:29; Ryan, 50th, 18:10; Wilde, 80th, 19:45; Hernandez, 87th, 20:27.

Girls
Team scores — No team scores compiled due to official scoring error.
Top 20 — Keli Dennehy, Butte, 18:47; Auriele Fain, Billings Senior, 18:48; Sierra Kamplair, Bozeman, 18:49; McKenzie Maki, Miles City, 18:57; Alexa Aragon, Billings Senior, 19:00; Turner, Bozeman, 19:01; Cranston, Bozeman, 19:13; Jech, Cody, Wyo., 19:33; Keith, Bozeman, 19:45; Spartas, Bozeman, 19:47; Schmidt, Bozeman, 19:48; Englert, Laurel, 19:49; Gin, Bozeman, 19:49; AuraLea Fain, Billings Senior, 19:54; Asencio, Hardin, 20:20; Stirling, Huntley Project, 20:20; Sullivan, Butte, 20:21; Gamling, Hardin, 20:21; Walsh, Billings West, 20:27; Reitz, Billings West, 20:30.